Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi im. ks. ppłk. J. Wryczy
  • Zdjęcie budynku Szkoły Podstawowej nr. 1 w Tucholi

Działania Rady Rodziców

Jak co roku informujemy o składce na Radę Rodziców – wynosi ona:

-pierwsze dziecko -35 zł,

-drugie dziecko -25 zł,

trzecie dziecko -15 zł,

-czwarte i następne – są zwolnione z opłaty.

Jednocześnie jeszcze raz przypominamy o tym, co Rada Rodziców zrobiła dla uczniów i szkoły w mijającym roku szkolnym 2018/2019 (otrzymali Państwo te informacje na ulotkach rozdawanych przez wychowawców w czerwcu), przedstawiając swoje działania:

„Dzięki Państwa wsparciu udało nam się zakupić chusty dla dzieci oraz opatrzyć je napisem identyfikującym Naszą szkołę. To był świetny pomysł. Nasze dzieci podczas wyjazdów, wyjść są teraz widoczne w tłumie. Planujemy w przyszłym roku zakup większej ilości chust.

Wspieraliśmy finansowo konkursy i imprezy przeprowadzone w szkole. Nie sposób może wymienić wszystkich, ale było ich bardzo, bardzo wiele, m.in.: „Polacy w walce o niepodległość”, „Gminny Konkurs Ortograficzny z języka angielskiego”, „Konkurs chemiczno – fizyczny o złoto Burmistrza”, „Konkurs Galileo”, „Kocham Cię mamo”, „Dzień Świętego Patryka”, Dzień Wiosny”, „Miłość niejedno ma imię”, „Wybory Miss i Mistera”,…

Jak co roku, dofinansowaliśmy Pasowanie Pierwszoklasisty oraz  wsparliśmy Święto Patrona Szkoły.

Zadbaliśmy także o to, aby Naszym Dzieciom zorganizować dyskotekę (dla klas IV – V i VI – VIII) oraz bal przebierańców (dla klas 0-III). W tym roku mogliśmy liczyć na ogromną  życzliwość darczyńców. Otrzymaliśmy bony na pizzę (Fairplay Tuchola), bony na gorącą czekoladę (Fabryka Czekolady Łuczniczka Tuchola), bony na desery owocowe (Restauracja Patio Tuchola) oraz gadżety komputerowe, kubki i słodycze (anonimowi sponsorzy). (…)

To dzięki Waszemu ogromnemu zaangażowaniu udało się zorganizować  dwie akcje ciasteczkowe: „Słodki Tydzień” oraz „Czytaj ze smakiem”. Ciacha były przepyszne, okraszone fantazyjnymi dekoracjami pobudzającymi kubki smakowe. W przyszłym roku zamierzamy również zorganizować podobne  akcje ! (…)

Zebrane środki przeznaczyliśmy na kolejną imprezę – Dzień Dziecka ! Zależało nam bardzo, aby każde dziecko w Naszej Szkoły mogło świętować ten dzień. (…) Dla klas 0-III przygotowane były w plenerze atrakcje w postaci dmuchańców. Za co bardzo serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie i Panu Dariuszowi Szumałom. Nie zabrakło baniek oraz kredy, a także lodów, soków i słodyczy.

Natomiast dla klas IV – V oraz VI – VIII zorganizowaliśmy seans filmowy z popcornem i napojami. Dzięki uprzejmości Starosty Tucholskiego – Pana Michała Mroza mogliśmy nieodpłatnie skorzystać z sali multimedialnej. (…)

Dzięki Państwa życzliwości, w postaci składek na rzecz Rady Rodziców mogliśmy wesprzeć finansowo koncert zespołu „ARTE CON BRIO”. (…)

Pragniemy Państwa poinformować, że w naszej Szkole przeprowadzony został Pierwszy Powiatowy  Turniej Szachowy. (…) Impreza została wsparta finansowo ze składek Rady Rodziców, za co bardzo serdecznie Państwu dziękujemy. Zakupiliśmy również pojemniki na pionki szachowe dla działającego przy Naszej Szkole Kółka Szachowego.

Jak co roku zachęcamy Państwa do wpłat na rzecz działań Statutowych Rady Rodziców. Klasa która zbierze 100 % składek otrzymuje bon o wartości 100 zł. W tym roku  dokonały tego trzy oddziały: klasa 0a, 1a i 1c. Klasy otrzymały certyfikaty Mistrza Składek oraz bony o wartości 100 zł. Gratulujemy ! W przyszłym roku szkolnym chcielibyśmy wręczyć certyfikaty Wszystkim Klasom.

Zwyczajem w Naszej Szkole jest zakup książek dla dzieci za szczególne osiągnięcia w nauce. Dzieci otrzymają książki na zakończenie roku szkolnego. Marzy nam się, aby w przyszłym roku każde dziecko w Naszej Szkole zostało wyróżnione w ten sposób. Liczymy na Państwa pomoc i zaangażowanie !

Żegnaliśmy klasy Ósme. (…) A my, Rodzice, postanowiliśmy zrobić im niespodziankę. Dokonaliśmy zakupu kubków z napisami i postaciami. Tradycją w naszej szkole jest również finansowanie Nagrody Patrona oraz Nagrody Sportowca – Nagrody przyznawane są dla uczniów klas Ósmych. (…) Komisja przyznała Nagrodę Patrona, trzy nagrody specjalne (dzięki życzliwości sponsorów) oraz Nagrodę Sportowca i jedną nagrodę specjalną (tę również sfinansowaliśmy).

Z całego serca dziękujemy Państwu za wkład pracy, za wkład finansowy, za ogromne zaangażowanie.  Nie ukrywamy, że w przyszłym roku chcielibyśmy zrobić więcej dla Naszych Dzieci. To, co zrobimy, zależy tylko i wyłącznie od Nas, Rodziców. Dlatego zachęcamy bardzo do wpłat na rzecz Rady Rodziców oraz pomocy przy organizacji imprez w Naszej Szkole w roku szkolnym 2019/2020. -Przewodnicząca Rady Rodziców, Marzena Kupś – Siniło ”